POPULARNE:

  • Polecane:

Formularz:

Materace dla niemowląt


Być może spędziliście dużo czasu, szukając łóżeczka dziecięcego i pięknej pościeli, ale co z wyborem najlepszego materaca łóżeczkowego? Niemowlęta z reguły nie są tak wybredne, jeśli chodzi o miejsca do spania, więc nie musisz się martwić o komfort. Bezpieczeństwo jest jednak poważnym problemem, więc pamiętaj o tych wytycznych podczas zakupów.

łóżeczko z materacem

Wybieraj wyłącznie materacy łóżeczkowych

Ta rada ma zastosowanie bez względu na to, czy szukasz tradycyjnego materaca w rozmiarze łóżeczka, czy też mniejszego materaca do kołyski, czy mini łóżeczka. Najlepszy materac łóżeczkowy to taki, który po pierwsze, przeznaczony jest specjalnie dla niemowląt, a po drugie ma zastosowanie w tego typu przestrzeni sypialnej. Nawet jeśli podoba Ci się inny typ materaca, np. poduszkowy, który może zmieścić się w łóżeczku lub kołysce, unikaj go, jeśli nie jest przeznaczony dla niemowląt. Obejmuje to również poduszki i pianki, przycięte tak, aby pasowały do łóżeczka dziecięcego. Nie improwizuj, jeśli chodzi o bezpieczeństwo snu Twojego malucha.

Rozmiar materaca ma znaczenie

Większość sprzedawanych materacy dla niemowląt ma dość standardowy rozmiar, ponieważ minimalne i maksymalne rozmiary są wymagane. Oznacza to, że można kupić łóżeczko dziecięce niemal każdej marki, a następnie kupić materac łóżeczkowy innej marki. Mimo to i tak najprawdopodobniej będą współpracować razem dobrze. Jednak niektóre łóżeczka mogą być nietypowy kształt. Upewnij się więc, że materac, który wybierzesz, będzie pasować idealnie do wnętrza łóżeczka. Natomiast jeśli posiadasz okrągłe lub owalna łóżeczko dziecięce, musisz szukać specjalnie wyprofilowane materace o niestandardowych kształtach dla niemowląt. Owalny kształt łóżeczka oznacza, że tradycyjny materac nie będzie pasować, a Ty musisz kupić materac specjalnie do niego przeznaczony. Mini łóżeczka wymagają również materacy o specjalnych rozmiarach.

Pokrowce na materace łóżeczkowe

Niektóre materace łóżeczkowe mają na wierzchu warstwę antybakteryjną, która pomaga ograniczyć ilość zarazków. Sprawdź, w jaki sposób pokrowiec materaca dla niemowląt jest uszczelniona. Czy szwy wydają się wytrzymałe, czy też są słabe i zaraz się rozlecą? Szwy materiałowe powinny być gładkie, nienaprężone i gotowe do otwarcia. Jeśli w rodzinie występują alergie, dobrym wyborem może być w pełni uszczelniony materac, aby utrzymywał kurz i alergeny z daleka.

Dwie rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, gdy chodzi o pokrowiec na materace dla niemowląt, to impregnacja wodoodporna i oddychalność. Przepływ powietrza pomaga utrzymać chłodną i wygodną powierzchnię snu. Impregnacja wodoodporna pozwoli na utrzymanie materaca w dobrym stanie na dłużej, a czysta powierzchnia, która nie wchłania wilgoci, pomoże dziecku szybciej wrócić do łóżeczka, jeśli będziesz musiał wymienić prześcieradła po nocnym bałaganie.