POPULARNE:

  • Polecane:

Formularz:

Moskitiera ochroną przed owadami


Wraz z nadejściem wiosny znów możemy cieszyć się słońcem. Ciepłe wieczory powodują, że spędzamy czas przy otwartych oknach. Jednak ta sielankowa sceneria może zostać zepsuta przez muchy, muszki i komary. Moskitiery to skuteczna ochrona przed intruzami. Dzięki wielu dostępnym opcjom każdy znajdzie optymalne rozwiązanie.

Bez wątpienia najprostszym rozwiązaniem, barierą przeciw owadom, jest moskitiera, która wykonana jest z włókna szklanego - wytrzymałego materiału odpornego na promieniowanie UV, temperaturę i deszcz. To rozwiązanie charakteryzuje się bardzo łatwym montażem. Siatkę po prostu przymocowuje się do ramy okna z zewnątrz. Do mocowania służy rzep lub taśma samoprzylepna. Minusem tego rozwiązania jest to, że nie jest ono trwałe. Siatka zaczyna odklejać się z upływem czasu, a także rozpada się w bardzo niskich temperaturach. Moskitiery wykonane specjalnie na zamówienie są znacznie wygodniejsze i trwalsze. Na rynku dostępna jest szeroka gama moskitier, oprawionych, walcowanych lub plisowanych. Ich zaletą jest funkcjonalność, trwałość oraz, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej profili, również estetyka.

W przypadku okien otwieranych w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza najlepiej postawić na moskitiery wykonane na zamówienie, które będą doskonale dopasowane do wymiarów okna. Ramowa moskitiera wykonana jest z profili PCV lub aluminiowych, na których siatka jest rozciągnięta. Ich montaż do profilu okiennego jest bardzo łatwy, a jednocześnie nieinwazyjny. Ramy mocowane są do okien za pomocą obrotowych uchwytów. Łatwo też usunąć te moskitiery m.in. do czyszczenia. Powinny one być również zdemontowane przed zimą. W przeciwieństwie do zwykłych siatek, których nie można ponownie wykorzystać, moskitiery w ramkach są wielokrotnego użytku, wystarczy je wyczyścić i odpowiednio przechowywać do następnej wiosny.

Jeśli jednak nie chcesz tracić czasu na montaż i demontaż moskitiery każdego roku, powinieneś rozważyć rozwiązania, które będą używane przez cały rok - otwarte lub zwijane moskitiery. Pierwsze z nich wyposażone są w uchwyt do otwierania na magnesy, utrzymując moskitierę zamkniętą. Dodatkową ochronę pomieszczeń przed owadami zapewnia uszczelka szczotkowa. Wybierając otwartą moskitierę, należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy sieć ma zwiększoną sztywność, ponieważ rama jest większa niż w przypadku siatki okiennej. Zwijane pionowe moskitiery do drzwi stosowane są głównie przy drzwiach balkonowych lub tarasowych. Odpowiednia konstrukcja umożliwia przesuwanie siatki od prawej do lewej lub zwijanie jej, jak zasłony. To bardzo wygodna opcja.