POPULARNE:

  • Polecane:

Formularz:

Schody zabiegowe


Nieważne, czy jesteś właścicielem firmy, czy innej nieruchomości, z pewnością, tak jak większości osób zależy Ci na zrobieniu wrażenia na swoich gościach czy klientach. Chcesz, aby Twoje wnętrze zachwycało oryginalnością i fantazyjnymi wykończeniami. Charakteru całości mogą nadać schody, które zaraz po wejściu będą rzucać się w oczy. Najlepszym rozwiązaniem są schody zabiegowe.

Zabiegowe

Schody zabiegowe przywodzą na myśl długie, kręte schody, które znajdowały się w średniowiecznych zamkach. Jednak dziś wykorzystuje się je znacznie częściej, stanowią bowiem elegancki element w wielu domach.

Podstawową zaletą schodów zabiegowych jest to, że pozwalają zaoszczędzić miejsce. W porównaniu ze schodami prostymi, które wypełniają znaczną część dostępnej powierzchni, schody zabiegowe zajmują mniej metrów kwadratowych. Dzięki temu sprawdzają się doskonale zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach, pozostawiając miejsce, na inne niezbędne wyposażenie. Ponadto i tak robią piorunujące wrażenie, przez swój nietypowy wygląd.

Czy schody zabiegowe są dla Ciebie?

Wiele osób uwielbia wygląd schodów zabiegowych. Nadają one nieco romantyzmu pomieszczeniom. Wbudowane wewnątrz budynku zachęcająco zapraszają do wejścia na górę. Natomiast schody te dobrze sprawdzają się również na zewnątrz, jako schody ewakuacyjne, przy sytuacjach awaryjnych, np. ucieczce przed ogniem. Ponadto mają wiele zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych w budynkach komercyjnych.

Ten typ, jakim są schody zabiegowe, można zastosować w celu nadania przestrzeni lekkości, a także jej powiększenia. Poza tym jest to efektywnie wyglądający system schodów. Zastosowanie klinowego ciętego stopnia tworzy zakręt w kształcie litery "L", co pozwala na efektywne wykorzystanie pomieszczenie oraz optymalizuje jego wygląd. Decydując się na montaż schodów zabiegowych, należy pamiętać o przepisach budowlanych i minimalnej szerokości stopni, aby móc bezpiecznie je użytkować.

Nieprawidłowo zainstalowane schody są bardzo niebezpieczne nie tylko dla dzieci i osób starszych, ale także dla osób dorosłych. Istnieją prowadnice do schodów, które można przymocować do każdego zestawu, bez względu na rodzaj. Na rynku dostępne są również maty antypoślizgowe oraz inne materiały, którymi można wyłożyć stopnie schodów, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Producenci oferują schody zabiegowe w różnych wariantach kolorystycznych. Co więcej, mogą być wykonane z różnych tworzyw. Jednak najczęściej przy wytwarzaniu schodów zabiegowych wykorzystuje się drewno. Taki klasyczny materiał doskonale łączy się z innymi strukturami i jest bardzo uniwersalny.