POPULARNE:

  • Polecane:

Formularz:

Kasetony elewacyjne - dlaczego warto je wybierać?


Wysoka jakość materiałów budowlanych jest bardzo ważna przy stawianiu każdego nowego obiektu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, na rynku dostępne są różnorodne produkty, które poza wysokim poziomem wytrzymałości i funkcjonalności charakteryzuje również unikalny wygląd. Jednym z przykładów takich materiałów budowlanych są kasetony elewacyjne, stosowane w czasie wykonywania elewacji zarówno świeżo postawionych budynków, jak i obiektów, które wymagają przeprowadzenia pewnych zmian.

Mimo że kasetony elewacyjne już od dawna wykorzystywane są w branży budowlanej, to rzadko są wybierane, ponieważ większość osób obawia się, że nadadzą całemu budynkowi zbyt surowy wygląd. Jednak to błędne myślenie. Dostępne obecnie na rynku kasetony elewacyjne są bardzo eleganckie i stylowe. Poza tym występują one w tak wielu kolorach, że każdy może wybrać takie, które w maksymalnym stopniu będą spełniać jego wymagania.

Z jakiego materiału powstają kasetony elewacyjne? Z reguły wykonuje się je z powlekanych blach ocynkowanych. Tego typu produktami można pokrywać różnorodne powierzchnie, w tym m.in. ściany otynkowane, wykonane z płyt OSB, drewna, a także płyt warstwowych. Najlepiej wybierać kasetony od sprawdzonych producentów, cieszących się dobrą opinią wśród kupujących. Bardzo ważne bowiem jest, aby były one wysokiej jakości. Dzięki temu elewacja budynku przez lata będzie doskonale się prezentować.

Wiele osób ma wątpliwości co do wytrzymałości kasetonów elewacyjnych. Głównie przez ich niepozorny wygląd, który na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie niezbyt solidnego. Jednak to tylko pozory. Tak, jak wspomniano wcześniej, kasetony elewacyjne wykonuje się z powlekanej blachy ocynkowanej, która jest odporna na wszelkie uszkodzenia i przeciążenia. Ponadto nawet najgorsze warunki atmosferyczne nie wpływają na wygląd tego tworzywa.

Jakie inne zalety wyróżniają kasetony od innych materiałów stosowanych na elewacje budynków?

  • Niskie koszta - Co prawda montaż kasetonów wymaga dość dużego nakładu finansowego, jednak jest to jednorazowa inwestycja, która przetrwa przez wiele, wiele lat. Ponadto nie wymagają one konserwacji, co również minimalizuje koszty.
  • Energooszczędne - Kasetony elewacyjne zapewniają niesamowitą izolację, sprawdzającą się zarówno w czasie upałów, jak i mroźnych dni.
  • Łatwy montaż - Dzięki innowacyjnym zastosowaniom, panele te bardzo łatwo jest zainstalować. Co więcej, ich mocowania można ukryć, przez co efekt wizualny jest znacznie lepszy.
  • Niestandardowy wygląd - Chcąc wyróżnić się z tłumu szarych, standardowych budynków, warto wybrać kasetony elewacyjne, które zagwarantują Ci nieszablonowy wygląd domu, firmy, czy innego obiektu.