POPULARNE:

  • Polecane:

Formularz:

Zabudowa wnęk


Większość osób uważa, że wnęka w pomieszczeniu stanowi duży problem. Faktycznie, nieodpowiednio zagospodarowana, może tylko zabierać cenną powierzchnię. Jednak wykorzystana we właściwy sposób będzie stanowić wspaniały, a przede wszystkim funkcjonalny element wnętrza.

Pomysłów na aranżację wnęk jest naprawdę wiele, lecz zazwyczaj są to rozwiązania dla mniejszych przestrzeni, które można wykorzystać np. jako miejsce na stworzenie domowej biblioteki. Co zrobić w przypadku, gdy wgłębienia w ścianie mają większe rozmiary? Jedną z najlepszych opcji jest po prostu zabudowa wnęk. Poprzez wstawienie szafy na wymiar zyskujemy garderobę, gdzie możemy składować ubrania i inne, na co dzień zagracające pokoje, rzeczy. Niezależnie od tego, czy wnęka znajduje się w sypialni, salonie, czy przedpokoju, jej zabudowa niesie wiele korzyści. Jakich? Oto najważniejsze z nich:

zabudowa z mebli
  • Zabudowana wnęka wygląda bardzo elegancko i efektownie.
  • To dość nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.
  • Możliwa jest zabudowa wnęk o różnych wymiarach. Obecnie nawet wąskie wgłębienia w ścianie można zakryć, używając stylowo wyglądających materiałów.
  • Szafa wnękowa to kolejne, dodatkowe miejsce, w którym można przechowywać rzeczy sezonowe, takie, jak np. zimowe kurtki, co szczególnie docenią posiadacze małych domów lub mieszkań.
  • Decydując się na zabudowę wnęki, to klient ma wpływ na to, ile zostanie zamontowanych półek, na jakiej wysokości one się znajdą, jakie materiały mają być użyte przy pracy itd. Przez co w rezultacie otrzymuje się unikatowy projekt, w pełni dopasowany do wymagań przyszłych użytkowników.

Zanim jednak zabierzemy się za pracę, musimy podjąć odpowiednie kroki, ponieważ inaczej efekt końcowy nie będzie zadowalający. Poza tym warto wiedzieć, że zabudowa wnęk nie jest wcale taka prosta, jakby się wydawało. Przede wszystkim niezbędne jest dokonanie niezbędnych pomiarów i przygotowanie projektu. Dlatego najlepiej jest skorzystać z pomocy fachowców, którzy zajmują się tworzeniem szaf wnękowych na wymiar. Korzystając z usług profesjonalistów, mamy pewność, że nowa garderoba całkowicie spełni nasze wymagania i potrzeby. Natomiast zdając się na swoją wiedzę i z reguły niewielkie doświadczenie, narażamy się na porażkę.

Wybierając firmę, która zajmie się zabudową wnęki w naszym domu, pamiętajmy, aby kierować się kilkoma ważnymi aspektami, w tym m.in.:

  • opinią innych;
  • ceną proponowanych usług;
  • własnymi potrzebami;
  • czy fachowcy zapewniają dowóz i montaż elementów szafy wnękowej do domu klienta.

KOMENTARZE:

• Wiktor
Jest wiele firm które dokładnie wymierzą i przygotują cała zabudowę wolnej przestrzeni w mieszkaniu.