POPULARNE:

  • Polecane:

Formularz:

Oryginalne wykończenia wnętrz


Wykończenia wnętrz należą bez wątpienia do najtrudniejszego etapu prac budowlanych. Warto więc poznać podstawy dekorowania domu, w tym zasady projektowania, style dekoracji i odpowiedzi na pytania związane z dekoracją. Dzięki temu wykończenia wnętrz staną się prawdziwą przyjemnością i pięknym dziełem sztuki, którym będziesz mógł cieszyć się przez długie lata.

mieszkanie

Projektowanie często mylone jest z dekorowaniem wnętrz, ale te terminy nie są w pełni zamienne. Projektowanie wnętrz to zawód, który wymaga określonego szkolenia praktycznego i teoretycznego, w tym planowania przestrzeni, projektowania mebli i architektury. Dekorator wnętrz nie ma zazwyczaj formalnego wykształcenia i koncentruje się na estetyce oraz wyglądzie powierzchni przestrzeni. Kogo zatrudnisz do pomocy wykończenia wnętrz, zależy od tego, jaką masz pracę do wykonania.

Pierwszym krokiem przy planowaniu przestrzeni powinien być wybór stylu wnętrza domu. To będzie bowiem decydować o pozostałych elementach, które mają przecież tworzyć jedność i harmonie. Może to nie być takie proste, opcji jest wiele. Styl kolonialny, rustykalny, romantyczny, prowansalski, nowoczesny i wiele, wiele innych. Jednak to od Twoich preferencji zależy, jaki styl będzie dominować w pomieszczeniach. Ważne jest również zachowanie równowagi. W każdym pokoju powinien znajdować się punkt centralny. W salonie może być to kominek lub dzieło sztuki, wyróżniające się kolorem lub teksturą. Kontrast i różnorodność dodają wizualnych walorów pomieszczeniu. Wykończenia wnętrz muszą przebiegać w każdym z nich w podobnym rytmie tzn. ważne, aby powtarzały się pewne elementy, wzory, rozmiary i kolory powiązane z motywem przewodnim.

Wybór palety kolorów jest istotną częścią wykończenia wnętrz. Chociaż możesz mieć inny styl i kolorystykę w każdym pokoju, będziesz chciał z pewnością związać aranżacje mieszkania w spójną całość. Ważne jest zwrócenie uwagi na rozmiar pomieszczeń. Mały pokój warto wizualnie powiększyć, stosując jasne kolory. Natomiast przestronne pomieszczenia wymagają pewnego "zgaszenia" i użycia bardziej intensywnych kolorów.

Mieszanie wzorów w wystroju domu jest jednym z bardziej zaawansowanych etapów dekoracji wnętrz. Wzory wcale nie muszą być identyczne, ale warto, aby się wzajemnie uzupełniały i koordynowały. Odbywa się to poprzez uwzględnienie koloru, rozmiaru i skali.

Po zapoznaniu się z podstawami, dotyczącymi wykończenia wnętrz, możesz skoncentrować się na pokojach, które musisz zaaranżować i ułożyć konkretny plan lub skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta. Pamiętaj, aby Twoja przestrzeń była odbiciem Twojej osobowości i dobrego smaku. Tylko dzięki temu będziesz zawsze czuł się jak u siebie w domu.

KOMENTARZE:

• Marek
W remoncie mojego mieszkania pomagała mi firma która wykonywała już kilka zleceń w domach znajomych. Warto wybrać firmę z polecenia.